fbpx
20 лютого 2020

Інтерактивні музеї України та Експериментаріуми

Сучасні діти та підлітки дуже вибагливі до шляхів навчання та подачі інформації. Та і дорослим цікавіше сприймати нове в інтерактивній формі, що включає емоції. В світі активно відкривають “експериментаріуми” та інтерактивні музеї. На нашу радість все більше їх з’являється і в Україні. Наша сьогоднішня підбірка саме про них.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
1. Музей науки і техніки “Експериментанімум”, м. Київ. Налічує близько 300 експонатів, які відкривають таємниці електромагнетизму, оптики, акустики та наочно демонструють досягнення науки і техніки. Всі експонати можна чіпати руками. В музеї є зал “Таємниці води”, дзеркальний та лазерний лабіринти, акустична кімната, експозиція з анатомії, безліч ілюзій і головоломок.
 
2. Музей цікавої науки, м. Одеса. Близько 130 інтерактивних експонатів, наукова лабораторія для допитливих дітей і дорослих. Музей влаштовує наукові навчально-розважальні шоу. Тут розроблені унікальні інтерактивні освітні програми для школярів. На цій же знаходиться “Планетарій”, запрошуючи в загадковий світ Космосу.
3. Музей науки, м. Вінниця. Девіз: “Відчуй науку на дотик”. Близько 150 експонатів, що демонструють закони фізики, електрики, механіки, акустики. До уваги відвідувачів також представлена експозиція біології та анатомії. На замовлення майстри можуть виготовити копію будь-якого експонату. Тут також пропонують науково-розважальні шоу, майстер-класи, виїзні шоу, святкування днів народження, послуги тематичного кафе.
 
 
4. Інтерактивний музей цікавої науки та техніки “Еврика”, м. Львів. Експонати з дисциплін фізики, математики, хімії, геології, астрономії. Також лекторій, планетарій з цікавими фільмами про Космос, кімната віртуальної реальності, багато музичних інструментів, на яких можна грати.
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider
5. “D.S. Таємна аптека”, м. Львів. Знаходиться у підвалі старовинної аптеки. Аптекар розповість про алхіміків і покаже хімічні досліди. Музей пропонує особливі дитячі програми, програми на замовлення “Лабораторія таємного аптекаря”, квест “У пошуках секретної формули”. Ви можете придбати таблетки для щастя, мило для блондинок, шоколад для брюнеток і інші прикольні речі.
 
6. “Третя після півночі”, м. Київ. 150 кв. м темряви! Це перший в Україні музей, де екскурсії проводять в повній темряві незрячі гіди, В 5-ти кімнатах відвідувачі “бачать” без очей, орієнтуючись по запаху, звуку, предметам. Перебуваючи в суцільній темряві, людина зможе більше дізнатися про можливості свого організму. Налити склянку води, “побачити” на дотик тактильні малюнки, прочитати текст за допомогою шрифту Брайля, пограти в спеціальні шашки і шахи та багато інших речей дають змогу зрозуміти життя незрячих.
 
7. Музей космонавтики ім. С.П.Корольова, м. Житомир. Тут є капсула з грунтом з Місяця, апарати, що побували в космосі, спорядження, особисті речі космонавтів, моделі штучних супутників Землі, місяцеходу в натуральну величину і багато іншого. Підвішені до стелі крісла та космічна музика дають відчуття причетності до Космосу. Музей має дві частини: космічні апарати та обладняння, друга – меморіальний будинок-музей С. П. Корольова, в якому на початку минулого століття мешкала родина Корольових.
8. Науково-природознавчий музей, м.Київ. В цьому закладі створено багато інтерактивних програм: “Україна доісторична”, “Лабораторія прянощів” (дозволяє здійснити подорож у часи Стародавнього Єгипту, Імперії Майя і Київської Русі; відвідувачі проведуть хімічні експерименти зі спеціями і скуштують їх на смак), “Рослини – символи України”, демонстрація уроків “Морські тварини і де їх шукати”, ” Загадки квітів і суцвіть”. За виконання завдань відвідувачі отримують призи 🙂
 
9. Музей води, м.Київ. Опинитися всередині гігантської бульбашки, перевірити свою силу на водяному насосі, погладити великих японських коропів, побачити наочно танення льодовиків і виверження гейзерів, зародження дощів – все це можна здійснити саме в Музеї води, що знаходиться в підземелля центру столиці на території водонапірної башти, в приміщенні колишнього резервуару чистої води. 
 
10. Національний музей історії України, м. Київ. Проводить інтерактивні екскурсії та квести на теми: “Дари богів”, “Таємниця дружинного скарбу”, “Козацькими стежками”, “В пошуках скарбу”, “Таємниця града Кия”, “Код героїв”.

11. “Нова енергія”, м. Івано-Франківськ. “Тесла-шоу”, “Кріо-шоу”, “Шоу високих температур”, віртуальна реальність, лекції та гуртки. 

https://newenergy.if.ua/ 

 

12. Академія пізнання та розвитку “Робологікум”, м. Луцьк. Працює 10 “кафедр”: музична, архітектури та дизайну, світло-оптична, фізико-хімічна, військова, медична, дронотехніки, робототехніки, геймінгу, історії технічного прогресу, фізики та механіки.

Академія пізнання та розвитку «Робологікум»

 

13. Центр спадщини Вигодської вузькоколійки. Залізьте в нору до лисиці, в дупло до білочки, вгадайте сліди лісових тварин та у кого які екскременти 🙂 А ще Ви зможете посидіти в потязі, який курсував вузькоколійкою, подивитися фільм, повивчати місцеві ремесла та багато дізнатися про карпатську природу.

http://vyhoda.com.ua/